۳- در جستجوی محبت گم شده (1)

لحظات خوب دوست داشتن و دوست داشته شدن، زیباترین و به یاد ماندنی ترین لحظات زندگی ما هستند. چقدر زیباست لحظه خوب محبت مادر به فرزند و لحظه خوب آرمیدن در آغوش پدر. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

برادرها معمولا محبتشان را با کشتی گرفتن و ضربه زدن به یکدیگر ابراز می کنند. دختر ها دوست دارند در آغوش گرم پدر و مادر بنشینند و خودشان را برای پدر و مادرشان لوس کنند البته سوار شدن بر کول پدر یا همسر هم برایشان خالی از لطف نیست. پسرها دوست دارند سرشان را روی پای پدر و مادر بگذارند و گهگاهی هم با آقای پدر دست و پنجه ای نرم کنند.

نکند که چنین شود که "خود را از این لحظات زیبا محروم کنیم"

زیبایی محبت وقتی خانه دل را گرم می کند، وقتی چراغ خانه ما را روشن نگاه می دارد، که بدانیم و بیاموزیم "چگونه محبت خود را ابراز کنیم". بدانیم و بیاموزیم ابراز محبت و اظهار محبت زیبایی گنجینه دل را هویدا می کند. بدانیم و بیاموزیم گنجینه زیبای محبت با اظهار و ابراز پایدار می ماند و هر چه از این گنجینه بیشتر به عزیزانمان هدیه دهیم گنجینه مان زیباتر و غنی تر می شود.

بدانیم و آگاه باشیم دیوارهای بلند بی اعتمادی، حجاب های کبر و غرور، حایل ظالم خجالت و غبار نازیبای غفلت و  روزمرگی را باید شکست و درید و زدود و "مهربانی کرد".

ای کبر ای غرور از من دور شوید، ای شرمساری مرا با عزیزانم تنها گذار و ای زندگی هر روز برای من نو باش، نوروز باش.

می خواهم پدر را در آغوش بگیرم، می خواهم دست مادر را ببوسم، می خواهم فرزند خود را بر دوش گیرم، می خواهم دست برادرم را بفشارم، نکند فراموش کنم به خواهرم تلفن بزنم و به او بگویم چقدر دوستش دارم! و تو ای دوست بدان دوستت دارم و به تو مهر می ورزم، امروز بدان و بیاب محبت من را که فردا دیر است.

زمان گذشت و باید بروم. مسافر سفر عشق هستم. به زیارت عزیزی می روم. به مشهد امام رضا که درود خداوند بر او باد. عزیزانم دوستتان دارم و برایتان دعا می کنم. سلامتان را به امام خواهم رساند!

/ 4 نظر / 10 بازدید
راه میانبر

صاحبخانه خیلی باکرمه، همین طوری ولش نکنی دست خالی برگردی ها!

سينرژي

سلام ما رو هم برسون و دعا کن ديگران و همچنين ما رو هم بطلبه.

lost

در اين ساليان قحط که واژه ها در تملک آب و نانند برای تکلم دوستت دارم سخت تنها ماندم